Lato to czas zdecydowanie większej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej może przynieść przykre konsekwencję. Pojawienie się nietypowych w wyglądzie zmian barwnikowych (zmieniający się kształt, kolor, wielkość) powinno zmotywować nas do wizyty u specjalisty dermatologii i wykonania dermatoskopii.

Dermatoskopia jest nieinwazyjnym, bezbolesnym badaniem skóry oraz znamion umożliwiającym ocenę zmian urządzeniem dającym aż 20-krotne powiększenie. Badanie przy użyciu dermatoskopu umożliwia szybką, efektywną identyfikację zmiany skórnej, a co najważniejsze postawienie wczesnej diagnozy i podjęcie decyzji o ewentualnym usunięciu podejrzanej zmiany skórnej. 

Badanie dermatoskopowe może być wykonywane wielokrotnie. Warto o tym pamiętać i skonsultować z lekarzem każdą zmianą budzącą nasz niepokój. Szybkie badanie, jakim jest dermatoskopia i doświadczenie lekarza może nas uspokoić i pozwolić cieszyć się letnim czasem.

W naszym Centrum KCDK badania dermatoskopowe wykonują specjaliści dermatoskopii posiadający kliniczne doświadczenie.

lek. Judyta Maciejowska-Podosek oraz lek. Alicja Żurek-Wolnik

Celem rejestracji na konsultację do wybranego specjalisty prosimy o kontakt z naszą rejestracją pod numerami telefonów: 

12 621 15 20 lub 696 18 47 97

Jesteśmy również do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.