Opis zabiegu

Metoda Barrona jest skuteczną, bezoperacyjną i bezpieczną metodą leczenia żylaków odbytu (hemoroidów). Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i polega na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy tworzącego go żylnego ciała jamistego. Badanie oraz zabieg gumkowania hemoroidów nie jest bolesny, przy czym pacjent może czuć pewien dyskomfort. Zabieg trwa 10 min. Podczas zabiegu i badania stosuje się znieczulenie miejscowe. Po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować.

Skuteczność metody Barrona w leczeniu guzków krwawniczych ocenia się na około 80-90 procent dla żylaków I,II i III stopnia. U niektórych chorych zabieg powinien być powtórzony. W przypadku nawrotu choroby należy zastosować leczenie operacyjne.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem leczenia żylaków odbytu metodą Barrona - tzw. gumkowanie hemoroidów konieczna jest konsultacja proktologiczna kwalifikująca do zabiegu. 
Jeżeli nie ma stanu zapalnego to już na pierwszej wizycie lekarz może wykonać pierwszy zabieg.

W naszym Centrum zabiegi gumkowania hemoroidów wykonuje specjalista proktolog, chirurg ogólny dr med. Mirosława Buczynowska.

Wskazania do zabiegu gumkowania żylaków odbytu

  • Metodą tą leczone są żylaki odbytu I i II stopnia i wybranych przypadkach guzków III stopnia.

 

Przeciwskazania do zabiegu gumkowania żylaków metodą Barrona

  • stan zapalny kanału odbytu i odbytnicy (wymaga wyleczenia);
  • żylaki odbytu IV stopnia;
  • przyjmowanie doustnych antykoagulantów;

Po zabiegu

Po zabiegu odbywa się konsultacja pozabiegowa celem oceny efektów zastosowanej metody. Termin konsultacji pozabiegowej ustalany jest razem z lekarzem prowadzącym.

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?