Holter EKG

Opis badania

Badanie EKG (elektrokardiograficzne) metodą Holtera polega na 24-godzinnej lub 48 -godzinnej obserwacji pracy serca w jego codziennych czynnościach. Badanie serca metodą Holtera jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Może być wykonywane wielokrotnie, u wszystkich pacjentów bez względu na wiek.

Cel badania

Badanie pozwala u pacjenta na diagnozę zaburzeń rytmu serca i kołotania serca, zmian niedokrwiennych oraz pauz w pracy serca, które wystąpią w trakcie prowadzonego badania. Badanie umożliwia kardiologowi znaleźć powiazanie objawów odczuwanych przez chorego i jego pracą serca. Ponadto badanie EKG pozwala ocenić pracę serca nie tylko w spoczynku, ale i w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Badanie ma szczególne znaczenie dla diagnozy wielu schorzeń, m.in.:

  • zaburzeń rytmu serca,
  • choroba niedokrwienna serca (stan po zawale mięśnia serca, stan po angioplastyce wieńcowej lub operacji pomostowania aortalno-wieńcowego)
  • omdleń i utraty przytomności pochodzenia sercowego,
  • ocena prawidłowej pracy rozrusznika serca,
  • obserwacji niektórych wrodzonych chorób serca.

Przygotowanie do badania

  • Przed badaniem Holter EKG wskazane jest odtłuszczenie skóry, należy wstrzymać się ze stosowaniem balsamów do ciała, bądź innych środków nawilżających /natłuszczających.
  • Leki przyjmowane na stałe zażyć o zwykłej porze, chyba że lekarz kierujący zalecił inaczej, wtedy należy zastosować się do jego wskazówek.
  • Na badanie Holter EKG należy zabrać wszystkie poprzednie wyniki badań.
  • Pacjenci po implantacji urządzenia na badanie muszą mieć paszport urządzenia lub kartę informacyjną ze szpitala z informacją o typie urządzenia.Profesjonalny sprzęt do badań Holter EKG

Holter EKG jest wykonywany przy wykorzystaniu najnowocześniejszegoe 7-kanałowe go urządzenia BTL CardioPoint-Holter. Zapis charakteryzuje się najwyższą jakością sygnału, co jest kluczowe przy analizie holterowskiej. Wbudowany czujnik ruchu pozwala lekarzowi zobaczyć dokładnie w których okresach badania pacjent wykonywał wzmożoną aktywność fizyczną.

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?