Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie specjalistycznego, czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. W badaniach klinicznych zajmuje się głównie tematyką relacji pomiędzy klinicystami, a pacjentami kardiochirurgicznymi oraz teorią uprzedmiotowienia. Ukończyła szkolenia oraz superwizję z zakresu uzależnień behawioralnych organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień. Uczestniczyła w warsztatach poświęconych tematyce trudności osób różnorodnych seksualnie i płciowo oraz szkoleniu poświęconym przemocy domowej we współpracy z absolwentami California State University, Long Beach, współuczestniczyła w treningach grup balintowskich. Psycholog opiniujący w postępowania sądowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego, Rethymnon General Hospital, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, Instytucie Farmakologii Pan w Krakowie oraz Polskim Czerwonym Krzyżu. Podejmuje pracę nad dysertacją w celu otrzymania stopnia naukowego doktora.
Obecnie zatrudniona w Krakowskim Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II w Oddziale Klinicznym Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii oraz Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Na co dzień zajmuje się głównie problematyką zaburzeń psychosomatycznych, lękowych i afektywnych. Dodatkowo, zajmuje się psychologią środowiskową, podejmując problematykę relacji wewnątrzrodzinnych oraz pełnionych ról w otaczającym środowisku.