Doktor Barbara Budzynowska wykonuje, w zespole z dr Smołą Karolę - radiologiem, celowane biopsje cienkoigłowe. Dr Budzynowska wraz z dr Smołą wykonują biopsje  tarczycy, biopsję ślinianek biopsje piersi, biopsje węzłów chłonnych, biopsje zgrubień w bliznach oraz guzków podskórnych.Najbliższe terminy biopsji: 21 sierpnia br. (środa), od godz. 19.00

 

Pacjentów reumatologicznych informujemy o dodatkowych terminach konsultacji u dr Anetty Chrzanowskiej. Doktor Chrzanowska będzie przyjmować pacjentów zarówno 14 sierpnia br., jak i 19 sierpnia br.  Więcej informacji oraz rejestracja pod numerem telefonu 12 621 15 20. Zapraszamy.

Hemoroidy należą do wyjątkowo niekomfortowych schorzeń. Cierpią na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie warto czekać! Dziś w krótkim czasie można skutecznie sobie ulżyć, dzięki leczeniu proktologicznemu. Specjaliści proktolodzy naszego Centrum korzystają z wszelkich dostępnych metod leczenia guzków krwawniczych, w tym nowoczesnej metody klejenia hemoroidów klejem HemOff dającej bardzo dobre efekty leczenia.

Tylko regularne badanie piersi daje szanse na na wykrycie pierwszych zmian, z których w przyszłości może rozwinąć się groźny nowotwór. USG piersi to nieinwazyjne badanie oceniające stan piersi pod kątem obecności w nich ewentualnych zmian. Badanie pozwala wykryć guzki nowotworowe nawet na wczesnym etapie ich rozwoju, dlatego jest bardzo istotną profilaktyką nowotworów. W KCDK badanie USG piersi wykonuje dr Ewa Załęga-Trąbka,  doświadczony ultrasonografista posiadający specjalizację onkologiczną. 

Ból brzucha może wskazywać na poważne schorzenie. Może on oznaczać m.in. niestrawność, wrzody żołądka, nadwrażliwość jelit, zapalenie trzustki. Niekiedy to samo schorzenie u dwóch różnych pacjentów będzie dawać zupełnie różne grupy objawów. Ważna jest wtedy dokładna diagnoza i określenie przyczyny bólu.

Do grona specjalistów Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego dołączył doktor Robert Balawender, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog. Doktor Balawender konsultuje i operuje pacjentów ze schorzenia układu pokarmowego, chorobami jelita grubego, woreczka żółciowego, przepuklin pachwinowych, udowych, brzusznych, jak również żylaków odbytu (hemoroidów).

W tym roku wysokie temperatury przypominają aurę z najdalszych tropików. Wiele osób uskarża się na trudności z oddychaniem, zmęczenie, ospałość ale również na spuchnięte nogi. Obolałe i obrzęknięte nogi mogą być konsekwencją wysokich temperatur ale trzeba wziąć również pod uwagę, że mogą być objawem niebezpiecznej choroby - przewlekłej niewydolności żylne. W takim przypadku warto zasięgnąć porady u lekarza chirurgia naczyniowego, flebologa!

Doktor Michał Budziakowski dołączył do zespołu specjalistów Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego zapewniając dostęp do diagnostyki i leczenia dla pacjentów ortopedycznych. W naszym Centrum doktor Budziakowski konsultuje pacjentów uskarżających się na dolegliwości układu kostno-stawowego. Leczy choroby wynikające z zmian zwyrodnieniowych, urazów czy przeciążeń.


W trakcie wizyty Doktor Budziakowski zapewnia dogłębną diagnostykę ortopedyczno urazową wykonując badanie USG. W ramach poradni wykonuje punkcje dostawowe, podaje blokady, zaopatruje stawy w kwas hialuronowy pozwalając na szybszą ich regenerację.

Na konsultację u dr Michała Budziakowskiego można umówić się zarówno telefonicznie, jak i drogą elektroniczną.

Rejestracja telefoniczna: 12 621 15 20 lub 696 18 47 97

Rejestracja online: <kliknij tutaj>

 

 

Profesor Michał Pędziwiatr, wybitny chirurg, z dniem 1 czerwca br. objął stanowisko Kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Profesorowi Pędziwiatrowi serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia w rozwoju Oddziału i osiągnięć zawodowych.

Zespół KCDK

Już dziś, tj. 5 czerwca br. (środa), odbędzie się kolejne i zarazem ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu "Rozmowy o człowieku". Tym razem gościem pani Profesor Dominiki Dudek będzie Adam Zagajewski - wybitny poeta i eseista, przedstawiciel pokolenia Nowej Fali, laureat wielu prestiżowych nagród, filozof i intelektualista.


Tematem spotkania będzie poezja i wolność.

Zapraszamy serdecznie

"Rozmowy o człowieku"
05.06.2019 r., godz. 18.00
Aula Polskiej Akademii Umiejętności
Kraków, ul. Sławkowska 17

Doktor Danuta Sorysz, doświadczony kardiolog, lekarz II Kliniki Kardiologii Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego, będzie konsultować naszych pacjentów w dodatkowe dni.

Celem rejestracji na wizytę prosimy o kontakt z naszą Rejestracją. Rejestracja telefoniczna: 12 621 15 20 Rejestracja e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaburzenia endokrynologiczne u dzieci nie należą do rzadkości. Problemy z otyłością, dojrzewaniem, miesiączkowaniem - to tylko niektóre ze schorzeń z jakimi rodzice zgłaszają się o pomoc do lekarzy endokrynologów.

W naszym Centrum opiekę nad dziećmi z problemami endokrynologicznymi sprawuje wyjątkowy specjalista, lekarz z sercem i pasją, pediatra - lek. Katarzyna Tyrawa

Hemoroidy (guzki krwawnicze odbytu) stanowią fizjologiczną część struktury odbytu. Osoby cierpiące na choroby hemoroidalne uskarżają się najczęściej na świąd, pieczenie i krwawienie z odbytu. To wyjątkowo niekomfortowe schorzenie z którym pacjenci zgłaszają się do proktologa najczęściej w krytycznym momencie.

Posiadasz znamię o granicach niesymetrycznych lub nierównych i nieregularnych, o ciemnym kolorze lub o kilku kolorach, znamię, które swędzi lub krwawi bez uprzedniego urazu
lub znamię o średnicy powyżej 0,5 cm? Zachęcamy aby z tym nie czekać i ocenić znamię u lekarza dermatologa lub/i chirurga onkologa.

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?