Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, iż Doktor Dorota Drożdż z rąk Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, otrzymała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Profesor Dorota Drożdż posiada specjalizację z nefrologii i hipertensjologii. Konsultuje zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Profesor Drożdż opiekuje się pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, pełniąc funkcję Kierownika Oddziału Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego/Stacja Dializ.

Zanieczyszczenie powietrza (smog) i jego szkodliwy wpływ na zdrowie stanowi bardzo poważny problem. Na działanie niebezpiecznych związków narażone są głównie dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Codziennie media informują nas o stanie zanieczyszczenia powietrza w regionie. Przy fatalnej jakości powietrza, co ma miejsce w ostatnich dniach, rekomendują pozostanie w domu. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Z jakimi dolegliwościami winniśmy się zgłosić do pulmonologa - specjalisty chorób płuc?

Już od stycznia zapewniamy Pacjentom naszego Centrum opiekę doświadczonego podologa. Udzielamy profesjonalnej pomocy w zakresie problemów paznokci np. grzybicy, wrastanie, usuwanie modzeli, odcisków, brodawek. Nasz podolog - mgr Dominika Zemła wspiera Pacjentów wskazówkami dotyczącymi profilaktyki i prawidłowej higieny stóp. Rozpoznaje patologiczne zmiany na stopach oraz przeprowadza odpowiednie zabiegi.

Już od 8 stycznia br. lekarze będą wystawiać recepty jedynie w formie elektronicznej. Do realizacji e-recepty w aptekach konieczne będzie posiadanie czterocyfrowego kodu e-recepty oraz numeru PESEL. 
 
Z myślą o komforcie naszych Pacjentów zachęcamy do utworzenia konta w Internetowym Koncie Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/ ). Zalogowanie i jednorazowe podanie numeru telefonu kontaktowego umożliwi otrzymywanie kodów wystawionych e-recept w wiadomościach SMS. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma pozyskania kodu e-recepty.

Drodzy Pacjenci, w okresie świątecznym i noworocznym będziemy do Waszej dyspozycji wg poniższego harmonogramu pracy: 
23.12 (poniedziałek) - 8.00-20.00,
24.12 (wtorek - Wigilia) - 8.00-12.00, 
27.12 (piątek) - 8.00-18.00
30.12 (poniedziałek) pracujemy normalnie w godzinach 8.00-20.00 a w Sylwestra, tj. 31.12- 8.00-14.00.
Zapraszamy!

Życzenia od Zespołu Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego (KCDK) płyną z serca do każdego z Państwa. Niech nastrój Świąt wypełni nasze domy i rodziny miłością, szacunkiem i radością.

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na konsultacje dr med. Aldony Stachury, specjalisty chirurgii plastycznej. Pani Doktor Stachura będzie przyjmować i doradzać pacjentom w najbliższą sobotę (21. grudnia). Pacjenci chcący skorzystać z doświadczenia Pani Doktor proszeni są o rejestrację telefoniczną lub internetową. 

Zapraszamy.

Nasze Centrum KCDK zostało partnerem II Kongresów Pacjentów Kardiologicznych. Wydarzenie dedykowane wszystkim pacjentom - szczególnie ze schorzeniami serca i naczyń odbędzie się 13 grudnia br. (piątek) w przepięknych salach ICE Cracow Congress. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Już w najbliższy piątek, tj. 29 listopda br., zapraszamy na konsultację u Doktora Roberta Małka, chirurga plastycznego. Doktor Małek, pełniący na co dzień funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie, specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii estetycznej, rekonstrukcyjnej wad wrodzonych, onkologii i następstwami pourazowymi oraz leczeniem oparzeń.

Już od tego miesiąca zapraszamy na konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej. Doświadczony zespół specjalistów chirurgów plastyków: lek. Robert Małek- Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie oraz dr med. Aldona Stachura - Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu zapraszają na konsultacje.

Już jutro w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędą się uroczystości nadania tytułu profesora honorowego dla Pana Profesora Jacka Dubiela. Pan Profesor Dubiel, jak informuje uniwersytet, zostanie uhonorowany szczególne za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz promowanie rozwoju kadry naukowej.

Szanowny Panie Profesorze, składamy wyrazy szacunku i moc gratulacji. Zespół KCDK. Czujemy się wyróżnieni mając sposobność współpracować z Pana Profesorem na co dzień.

Doktor Kasprzyk Katarzyna, specjalista neurologii, dołączyła do zespołu Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego. Doktor Kasprzyk, wieloletni pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, swoim doświadczeniem medycznym wspiera pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, w tym cierpiącymi na bóle głowy, zaburzenia pamięci, choroby układu pozapiramidowych. Pacjentom uskarżającym się na migreny, ruchy mimowolne głowy, szyi, szczękościsk wdraża skutecznie terapię toksyną botulinową.

Informujemy, że zamknęliśmy rejestrację na badania USG piersi w ramach Akcji Gabinety Różowej Wstążki. Cieszymy się na tak ogromy odzew z Waszej strony! Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB oraz strony www w tematach kolejnych akcji!
Warto się badać!

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?