Aktualności KCDK

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci,
z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć Wam życzenia zdrowia, nadziei i miłości. Niech świąteczny czas upłynie Wam w radosnym i wiosennym nastroju.

Wesołego Alleluja.

Życzy Zespół KCDK

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Krakowskie Centrum Diagnostyczne Kliniczne otrzymało certyfikat jakości ZnanyLekarz 2018!

Dziękujemy za zaufanie i za pozytywne opinie które płyną w kierunku naszego Centrum. To dzięki Wam - Pacjentom możemy tworzyć coraz lepszą jakość obsługi, dającą poczucie bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki. Będziemy dokładać wszelkich starań aby dalej świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie i w przyjaznej atmosferze!

Zespół KCDK

Dr Adam Kwinta, ze względu na prośby pacjentów, dodał do dni konsultacyjnych wybrane poniedziałki. Jeszcze w kwietniu zapraszamy na konsultacje urologiczne z możliwością wykonania USG 15 i 29 kwietnia br. Doktor Kwinta jest doświadczonym urolog,  specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu raka stercza.

Poszerzamy grono dermatologów naszego Centrum. Do zespołu dołączyła właśnie dr Maciejowska-Podosek Judyta, specjalista dermatolog dzieci i dorosłych. Pani Doktor Judyta Maciejowska-Podosek aktualnie pracuje w Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci.

lek. Łukasz Kluczyński

Lekarz Łukasz Kluczyński dołączył do zespołu naszego Centrum - Krakowskiego Centrum Diagnostyczno-Klinicznego. Doktor Kluczyński specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu pacjentów m.in. ze schorzeniami tarczycy (choroba Hashimoto, choroba Graves-Basedowa, inne postaci nadczynności i niedoczynności tarczycy), pacjentek z zaburzeniami miesiączkowania, nadmiernym owłosieniem, hiperprolaktynemią.

1 marca br. (piątek) doktor Anetta Chrzanowska, reumatolog, zaprasza na dodatkowy dzień konsultacyjny. Doktor Chrzanowska sprawuje opiekę nad pacjentami m.in. z RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), zesztywniającym zapaleniem stawów, łuszczycowym zapaleniem stawów, zapaleniem naczyń, chorobą zwyrodnieniową, osteoporozą oraz chorobami układowymi tkanki łącznej.

Na Liście Stu 2018 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie opublikowanej przez Puls Medycyny znalazło się nazwisko prof. Dariusza Dudka, wybitnego kardiologa, z którym mamy przyjemność i dumę współpracować. Panie Profesorze serdecznie gratulujemy!

 

 

Często pytacie nas o możliwość konsultacji u Pani Doktor Danuty Sorysz.

Pani Doktor w naszej placówce przyjmuje pacjentów w każdy piątek w godzinach popołudniowych. Doktor Sorysz wykonuje u osób dorosłych badanie Echo serca (USG serca) oraz konsultacje w zakresie schorzeń mięśnia sercowego. 

Oferujemy dostęp do szerokiego rodzaju badań USG. Nasi specjaliści, w oparciu o zaawansowany sprzęt medyczny, wykonują zarówno badania ultrasonograficzne piersi, USG tarczycy, USG węzłów chłonnych, USG jąder, USG stawów, USG mięśni, USG jak również USG doppler tętnic szyjnych, USG doppler tętnic kończyn dolnych, USG doppler tętnic nerkowych. Swoją opieką otaczamy również pacjentki ciężarne, wymagające specjalistycznych badań USG płodu w I, II, III trymestrze ciąży.

Masz wrażenie, że Twój wzrok zaczął stopniowo się pogarszać. Widzisz mniej wyraźnie? Mrużysz oczy? Przybliżasz telefon żeby odczytać wiadomość? Być może miewasz bóle głowy lub oczu i zastanawiasz się nad jego źródłem. W tej sytuacji warto skonsultować się okulistą i wykonać podstawowe badania wzroku. 

Zdrowe żyły stanowią klucz do dobrego samopoczucia. To nimi transportowane są składniki odżywcze, tlen, wszystko ci istotne dla organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Ważne, aby dbać o żyły i nie doprowadzić do nich stwardnienia, czy też zablokowania przez skrzep. Konsekwencją tych schorzeń mogą być zakłócenia krążenia, które może zagrażać zdrowiu i życiu.

 

Żylaki to jedna z najczęstszych dolegliwości żył. Jeżeli cierpisz na zapalenie żył lub inną chorobę naczyń krwionośnych, powinieneś skonsultować się ze specjalistą - chirurgiem naczyniowym.

Krakowskie Centrum Diagnostyczno-Kliniczne dołączyło do ogólnopolskiej kampanii na rzecz Seniorów - Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karta umożliwia uzyskanie preferencyjnych cen na wybrane konsultacje oraz badania diagnostyczne, i badania analityczne w naszym Centrum. Karty Seniora wydawane są na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz targach i wydarzeniach dla seniorów, a może ją wyrobić każda osoba powyżej 60 roku życia.

łuszczyca choroba skóry

 

Z problemem łuszczycy, wg najnowszych danych, boryka się 2% populacji. Około 80% osób chorych cierpi na łuszczycę zwyczajną (psoriasis vulgaris). Jest to niezakaźna, przewlekła i nawrotowa choroba skóry. Objawia się charakterystycznym zgrubieniem i zaczerwienieniem skóry, z towarzyszącym łuszczeniem w postaci białosrebrzystych płatków. 

W Krakowskim Centrum Diagnostyczno Klinicznym pacjentami z problemem łuszczycy opiekuje się dr Alicja Żurek-Wolnik, uznany specjalista dermatolog, lekarz dzieci i dorosłych.

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?