prof. dr hab. med. Dariusz Dudek

prof. dr hab. med. Dariusz Dudek

Specjalista kardiolog. Wybitny kardiolog interwencyjny. Ukończył studia medyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zawodowo związany z II Oddziałem Klinicznym Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Prezes Elekt European Association for Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI ESC), Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Międzynarodowych Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej akredytowanych przez ESC – New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC), podczas których w 2016 roku po raz pierwszy w Polsce i na świecie prezentował innowacyjne zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości w kardiologii za pomocą okularów HoloLens. 

Recenzent polskich i zagranicznych czasopism naukowych. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. W 2016 r. otrzymał nagrodę Kroki Milowe za wybitne osiągnięcia w leczeniu pacjentów z zawałem serca. W tym samym roku odebrał również wyróżnienie dla najlepszego naukowca w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymał także nagrodę Gloria Medicinae przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Lekarskie. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Ministra Zdrowia, nagrodę Premiera oraz PAN-u za wybitne osiągnięcia naukowe i krajowe.

W poradni specjalizuje się w wykonywaniu całego zakresu operacji kardiochirurgicznych w tym operacji małoinwazyjnych. Przeprowadza konsultacje w zakresie choroby wieńcowej, zawału mięśnia sercowego oraz wad wrodzonych i nabytych serca.

Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN PTK).

Profesor Dariusz Dudek w KCDK konsultuje pacjentów w formie gabinetu partnerskiego

Facebook
Instagram