prof. dr hab. med. Tomasz Mach

prof. dr hab. med. Tomasz Mach

Specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych. Hepatolog. Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. Od czterdziestu lat związany zawodowo z Kliniką Gastroenterologii. Przebywał na dwóch rocznych stypendiach naukowych na Oddziale Gastroenterologicznym Uniwersytetu Kalifornijskiego Irvine w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Kierownik Oddziału Klinicznego Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Kierownik Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii oraz Katedry Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Profesor jest autorem ponad 200 publikacji z zakresu gastroenterologii i hepatologii, zarówno klinicznej, jak i doświadczalnej.

Specjalizuje się w konsultacjach z zakresu postępowania diagnostycznego i leczniczego w chorobach przewodu pokarmowego, zwłaszcza o podłożu zapalnym lub czynnościowym, takich jak: choroba refluksowa, zapalenie żołądka, choroba wrzodowa, uszkodzenia polekowe, zakażenie Helicobacter pylori, choroby jelit – w tym nieswoiste zapalenia (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), celiakia, przewlekłe biegunki, zaparcia, choroby wątroby, w tym metaboliczne, autoimmunologiczne, wirusowe, alkoholowe oraz przewlekłe choroby dróg żółciowych i trzustki.

Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Facebook
Instagram